Monitor- Samsung IPS FRAMELESS 75Hz AMD FreeSync 1080P S22R350FHE 22” (3Y)
Special Price LKR 0.00
Regular Price:
Availability: Call Us
Size : 0.00cm x 0.00cm x 0.00cm
Weight : 0.00g
  • Islandwide Delivery Available
Samsung 22" IPS FRAMELESS 75Hz AMD FreeSync 1080P S22R350FHE
MONITORS
https://www.nanotek.lk/uploads/product/1384-20200611222958-Untitled-1%20(7).png
3 Years Warranty
D-SUB and HDMI
FreeSync    Yes
Eye Saver Mode    Yes
16:9  Aspect Ratio
250cd/㎡     Brightness (Typical)
1000:1(Typical)   Contrast Ratio Static
1,920 x 1,080    Resolution
5 (GTG) Response Time
178°/178° Viewing Angle (H/V)
Screen Size (Inch)  21.5
Screen Size (cm)  54.6
Screen Size (Class)  22
Flat / Curved   Flat
Active Display Size (HxV) (mm)
527.04mm x 296.46mm
Screen Curvature    N/A
Aspect Ratio   16:9
Panel Type    IPS
Brightness (Typical)   250cd/㎡
Peak Brightness (Typical)   N/A
Brightness (Min)   200cd/㎡
Contrast Ratio Static  1000:1(Typical)
Dynamic Contrast Ratio   Mega
HDR(High Dynamic Range)   N/A
Resolution  1,920 x 1,080
Response Time  5 (GTG)
Viewing Angle (H/V)  178°/178°
Color Support 16.7M
Color Gamut (NTSC 1976)  72%
3 Years Warranty
D-SUB and HDMI
FreeSync    Yes
Eye Saver Mode    Yes
16:9  Aspect Ratio
1,920 x 1,080    Resolution
5 (GTG) Response Time
178°/178° Viewing Angle (H/V)
Screen Size (Inch)  21.5
Screen Size (cm)  54.6
Screen Size (Class)  22
Flat / Curved   Flat
Active Display Size (HxV) (mm)
527.04mm x 296.46mm
Screen Curvature    N/A
Aspect Ratio   16:9
Panel Type    IPS
Brightness (Typical)   250cd/㎡
Brightness (Min)   200cd/㎡
Dynamic Contrast Ratio   Mega
HDR(High Dynamic Range)   N/A
Resolution  1,920 x 1,080
Response Time  5 (GTG)
Viewing Angle (H/V)  178°/178°
Color Support 16.7M
Color Gamut (NTSC 1976)  72%